Bezpieczeństwo danych osobowych naszych klientów jest dla nas bardzo ważne, dbamy o nie zachowując najwyższe standardy.

 

1. Kto jest administratorem?

Administratorem Państwa danych osobowych jest Studio A arch. Krzysztof Łaszczyj z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Powstańców Śląskich 6, NIP: 547 013 14 23. Adres email do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

2. Jakie dane przetwarzamy?

Przetwarzamy wyłącznie dane, które zostały przez Państwa udostępnione w drodze dobrowolnej zgody w wyniku kontaktu z naszym biurem lub dane otrzymane od współpracujących z nami firm, którym Państwo udostępnili te dane w celu skorzystania z usług projektowych. W szczególności przetwarzamy następujące dane osobowe: imię, nazwisko, telefon kontaktowy, adres e-mail, adres nieruchomości, której dotyczą usługi. W przypadku zawarcia z nami umowy, dodatkowo numer PESEL, numer dowodu osobistego lub numer NIP w odniesieniu do Klientów-przedsiębiorców.

 

Na stronie internetowej https://a-studio.com.pl/ pokazujemy wybrane projekty w formie wizualizacji lub realizacji.

 

Na stronie internetowej wykorzystujemy również narzędzie Google Analytics, które zbiera dane o plikach cookies. Potrzebujemy ich do celów statystycznych, aby sprawdzić jak często odwiedzane są poszczególne strony internetowe, ich zakładki. Dane te wykorzystujemy również do optymalizacji i rozwoju strony internetowej.

 

3. Dane wrażliwe.

Nie przetwarzamy żadnych danych o szczególnym charakterze (tzw. „danych wrażliwych”).

 

4. Cel przetwarzania

Dane osobowe przetwarzane będą:

  • w celu realizacji usługi projektowej lub konsultacyjnej w zakresie niezbędnym do wykonania umowy;
  • w celu marketingu usług własnych i kontaktu z Państwem.

 

5. Odbiorcy

Odbiorcami Państwa danych mogą być: organy administracji oraz przedsiębiorstwa obsługujące sieci (np. Tauron) zgodnie z ustawą Prawo Budowlane.

 

6. Podstawa przetwarzania

Podstawą przetwarzania jest zawarta umowa, dobrowolna zgoda oraz uzasadniony interes prawny administratora w odniesieniu do powierzania danych współpracującym przedsiębiorcom w celu realizacji Państwa zlecenia jak również w celu marketingu usług własnych.

 

7. Czas przechowywania

Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania umowy oraz dodatkowo przez okres wynikający z przepisów o przedawnieniu roszczeń – w celu ewentualnej ochrony prawnej administratora (do 10 lat). Nie później niż rok po upływie tego okresu dane osobowe zostaną trwale usunięte z systemów informatycznych a dane papierowe – trwale zniszczone.

 

8. Jakie mają państwo prawa w związku z przetwarzaniem danych?

Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Możecie Państwo skorzystać również z Prawa do bycia zapomnianym, a co za tym idzie, natychmiastowego skasowania Państwa danych. Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych w trakcie trwania umowy może uniemożliwić nam realizację niektórych z uprawnień wynikających z treści zawartej umowy. Dyspozycja taka nie będzie również skuteczna wobec danych niezbędnych do wykonania umowy lub danych, które zobowiązani jesteśmy przetwarzać zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

9. Skargi

Macie Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO), gdy uznacie Państwo, iż przetwarzanie podanych przez Państwa danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.(RODO).

 

10. Dobrowolność

Podanie przez Państwa danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy. Konsekwencją niepodania danych osobowych lub wycofania zgody na ich przetwarzanie przez nas może być brak możliwości świadczenia usług projektowych.

 

11. Profilowanie

Ani my, ani żaden podmiot, któremu zostaną powierzone podane przez Państwa dane osobowe nie stosuje profilowania w rozumieniu RODO ani nie podejmuje zautomatyzowanych decyzji opartych na profilowaniu.

 

12. Zabezpieczenia

Wszystkie posiadane dane zabezpieczamy przed niepowołanym dostępem osób trzecich. Dostęp do aplikacji zawierającej dane osobowe posiadają tylko uprawnione osoby i tylko w niezbędnym zakresie zaś dokumenty w postaci papierowej przechowywane są w miejscach fizycznie zabezpieczonych przed dostępem nieupoważnionych osób trzecich.